Karbon Ayak İzi Mi, O Ne ki?

Gelecek  yıllarda küresel ısınmadan en fazla etkilenecek nüfus bugünün çocukları ve gençleri. Maalesef bu konularda bilgilendirilme ve bilinçlendirilme çalışmaları yeterli düzeye ulaşmış değil. Özellikle Türkiye gibi ülkelerde, çocuklarımızı toksit atıklar, tüketilmiş doğal kaynaklar ve bilinçsizce uygulanmış enerji altyapıları gibi eski nesillerden kalan gezegenin mirası konusunda acilen hazırlamak gerekiyor.

Karbon Ayak İzi Mi, O Ne ki? adlı bilimsel hikaye kitabımız ile amacımız, sadece genç nesillerimizin iklim değişikliği ve küresel ısınma ve nedenleri hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamak değil, bu genç nesli aynı zamanda sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için nelerin yapılabileceği ve yapılması gerektiği konusunda eğitmektir.

Çocuklarımıza ve gençlerimize kaynakların savurgan kullanımının tüm dünya nüfusunu ve ekosistemi nasıl etkilediğini öğretmek biz yetişkinlerin sorumluluğudur. Bu yüzden, kitabımız ile çocuklarımız gelecekte bir fark yaratabileceklerini ve küresel ısınma için çözümler üretmek için hala çok geç olmadığını kavrayacaklardır.