Güvenli Yaşam Gönüllüleri Eğitim Kampanyası

İstanbul’un deprem ve benzeri afet riskleri ile karşı karşıya bulunması dolayısıyla afetlerle mücadele için yapılan kentsel hazırlıkların en önemli ve tamamlayıcı unsuru İstanbulluların bu konuda bilgilendirilmesini ve eğitilmesini amaçlayan Güvenli Yaşam Gönüllüleri eğitim kampanyası ile şimdiye kadar kurumsal ve bireysel olmak üzere 27 bin kişiye eğitim verilmiştir.

Eğitim içerikleri, organizasyon ve tanıtımları Beyaz Gemi tarafından yürütülen Güvenli Yaşam Gönüllüleri eğitim kampanyası ile;

  • İstanbul halkının İstanbul için yürütülen afete hazırlık çalışmalarının bir parçası olmasının sağlanması,
  • İstanbulluların afetlerin neden olabileceği olası risklere karşı hazırlanması,
  • El ele vererek afetlere karşı toplumsal güç birliği oluşturulması,
  • Güvenli yaşam kültürününün topluma yaygınlaştırılması,

amaçlanmaktadır.

Güvenli Yaşam Gönüllüleri eğitim kampanyasının 100 bin İstanbulluya ulaştırılması hedeflenmektedir.

Güvenli Yaşam Eğitimleri’nde; afetlerle ilgili temel kavramlar, İlk 72 saat için hazırlık ve olası bir deprem anındaki doğru davranış şekilleri ile birlikte kendi yaşam çevremizden başlayarak alacağımız küçük önlemlerin zarar azaltmadaki büyük etkileri anlatılmaktadır.

Kurumlar için hazırlanan Güvenli Yaşam Eğitimleri’nde ise, iş sürekliliğinin sağlanabilmesi için kurum ve kuruluşların büyük bir afete karşı hazırlıklı olması ve afetlere dirençli kurumlar oluşturmak amaçlamaktadır.

Güvenli Yaşam Eğitimleri, afet ve acil durumlara karşı bireysel ve toplumsal hazırlık çalışmalarını içeren 3 seviyeden oluşmaktadır.

Eğitimlerden fotograflar

 

Bir Cevap Yazın