Eyl
08
2011

Eğitmen Eğitimleri

İSMEP (İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi) in A Bileşeni kapsamında gerçekleştirilecek olan Kişi ve Aileler İçin Afete Hazırlık Eğitmen Eğitimi Programı başladı.

Eğitim içeriğinin ve materyallerinin hazırlanması, eğitim organizasyonlarının gerçekleştirilmesi, eğitimlerin takibi ve değerlendirilmesi gibi tüm süreçleri üstlendiğimiz bu proje ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gönüllülük esasına dayalı olarak ve İstanbul’un 39 ilçesini kapsayacak şekilde seçilen 120 öğretmen alacakları 16 saatlik eğitmen eğitimi sonrası Kişi ve Aileler İçin Afete Hazırlık Eğitimleri’ni vermeye hak kazandı.

Eğitmen Eğitimi Programı’nı tamamlayan MEB öğretmenleri, amacı; afet öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenleri aktarmak ve doğal afetler özellikle deprem afeti konusunda İstanbul halkını bilgilendirmek ve bilinçlendirmek olan Kişi ve Aileler İçin Afete Hazırlık Eğitimleri’ni öncelikle kendi okullarında sonrasında da çevre okullarda öğrenciler, veliler ve okul personeli ile paylaşacaklar.

Öğrenci, veli ve okul personeli için ayrı ayrı hazırlanan eğitimler ilköğretim ve lise öğrencilerine verilecek. Eğitimler sırasında velilere Depremde İlk 72 Saat adlı kitap dağıtılacak.

Kişi ve Aileler İçin Afete Hazırlık Eğitimleri’nin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılacak işbirliği ile her yıl düzenlenmesi ve tüm İstanbul geneline yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Bir Cevap Yazın