Gizlilik Politikası

Beyaz Gemi aracılığı ile gönderilen bir kampanya veya e-bülten mesajı konusunda izinsiz gönderi şikayetinde bulunmak için lütfen alıcı e-posta adresi, gönderen e-posta adresi ve kurumun adını içeren mesajınızı postmaster@beyazgemi.com adresine gönderiniz.

Beyaz Gemi, sadece onlardan ileti almak için talepte bulunmuş (e-mail listesine kayıt olmuş) potansiyel müşterilerine ya da alıcılarına e-mail göndermektedir. Beyaz Gemi asla e-mail listesi satın almaz ya da satmaz.

Bunlara ek olarak Beyaz Gemi, spam suçlamalarını minumuma indirmek ve istismarı önlemek amacıyla müşterilerine ekstra bir seçenek olarak üyeliğin onaylandığını belirten araçlar sunmaktadır. Beyaz Gemi ayrıca üyelik onayı alınmış kişilerden oluşan bir listedeki her alıcıya sistem üzerinden tekrar otomatik mesaj göndererek, alıcıların e-mail yoluyla kendileriyle iletişime geçilmesini isteyip istemediklerini bir kez daha doğrulamalarını ister. Bu sürecin sonunda sadece olumlu onay veren müşteriler gelecekte Beyaz Gemi sistemi üzerinden gönderilecek mail listelerinde yer alır.

Anti-spam sözleşmesinin istismarı gibi bir durum söz konusu olduğu takdirde, müşterilerimizin alıcılardan tekrar onay alması ya da var olan bir listeye e-mail göndermeyi durdurmaları gerekmektedir. Kötüye kullanımın tekrar etmesi halinde ya da sözleşmemizle çelişecek bir durum söz konusu olduğunda, müşterinin Beyaz Gemi sistemine erişimi engellenir.

Üye Onayı

Müşterilerimiz, sistemimiz üzerinden talep edilmemiş e-mail’ler göndermeyeceklerini kabul etmek zorundadır. Böyle bir sonuçla karşılaşmamak için müşterilerimiz Beyaz Gemi sisteminde bulunan kayıtlı e-mail adres listeleri hakkındaki tüm bilgileri bize sağlamakla yükümlüdür. E-mail adreslerini nasıl elde ettikleri, alıcıların üye olması için kullanılan yöntemler ve bu süreç içerisinde yer alan en ufak detaylar da dahil, gönderime ilişkin ve üyelik sürecinde kullanılan her bilginin müşterilerimiz tarafından bize verilmesi gerekmektedir. Bu bilgiler; üyelik tarihi ve zamanını, kayıt olanların IP adreslerini, üye olunan web sitesini ve müşterilerin üyelik anında alıcılarından istedikleri bütün verileri kapsamalıdır. Ayrıca müşterilerimiz kiralanmış ya da satın alınmış, sonradan ekleme yapılmış veya izinli kayıt dışında başka bir yöntem kullanılarak ele geçirilmiş e-mail adres listeleri kullanmadıklarını belgelemek zorundadır. Sistemimiz üzerinden üyelikten çıkmış alıcılara e-mail göndermek yasaktır. Müşterilerimizin gizlilik sözleşmemize ve yürürlükteki kanunlara kesinlikle uyması gerekmektedir.

Gizliliğinizi nasıl koruyoruz?

Sistemimizdeki verilerin hatalı kullanılmasını, kaybolmasını ve değiştirilmesini önlemek amacıyla çok sıkı güvenlik önlemleri alıyoruz. Genel olarak çalışanlarımızın datalarınıza erişim hakkı yokur. Sadece şirket ortakları ve sistem admin’i dataya ulaşabilir ve dataya yapılan her işlem kayıt altına alınır. Tüm e-mail adreslerinizin güvenli ve size özel bir ortamda tutulduğundan, asla başka amaçlar için kullanılmadığından emin olabilirsiniz.

Neden sistemimiz üzerinden e-mail alıyorsunuz?

Ancak e-mail almak için kayıt olduğunuz veya müşterimizin verdiği veri listesinde kaydınız olduğu durumlarda, sistemimiz üzerinden ileti alırsınız. Müşterilerimiz sistemimizde bulunan tüm e-mail adreslerinin, mesaj gönderilmesi için izin alınmış alıcı isimlerinden oluştuğunu belgelemek zorundadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Beyaz Gemi olarak müşterilerimizin servisimiz üzerinden istenmeyen e-mail’ler ya da spam göndermelerine kesinlikle izin vermiyoruz ve elimizden gelen tüm önlemleri alıyoruz. Eğer size mesaj göndereni tanımıyorsanız, bir sonraki bölümü mutlaka okuyun.

İstenmeyen bir e-mail’i spam olarak raporlama

Size mesaj yollamak için Beyaz Gemi servisini kullanan göndericiyi tanımıyorsanız, postmaster@beyazgemi.com adresine mail atarak spam olarak bildirebilirsiniz. Emin olun; gelen şikayetleri değerlendiriyor, araştırıyor, başlıklara ayırıyor ve onlar doğrultusunda harekete geçiyoruz. Tabii mesajın spam olduğu konusunda ISP’leri uyarmak için kendi e-mail sağlayıcınızın (AOL, Hotmail, Yahoo) ”spam olarak bildir” mekanizmasını da kullanabilirsiniz. Bu tip durumlarda ISP’ler gönderdiğiniz bilgilere bakarak, iyi göndericileri kötü göndericilerden ayırırlar. Bu tarz veriler doğrultusunda gerekli adımları atmak için bizim gibi güvenilirliği kanıtlanmış firmalar ISP’lerle düzenli olarak çalışmaktadır. Ayrıca alternatif olarak spam karalisteleri oluşturmuş olan saygın gruplarla bağlantıya geçerek, sorununuzun belirlenmesini ve bu sorun hakkında servis sağlayıcıların bilgilendirilmesini sağlayabilirsiniz. Biz de spam karşıtı gruplarla birlikte çalışıyor ve onların sürekli memnuniyeti için tüm sorunları çözmeye gayret ediyoruz.

Bir e-mail listesinden nasıl çıkılır?

Beyaz Gemi sistemi üzerinden gönderilen her mesajın içerisinde, göndericiden e-mail almaktan vazgeçmeleri halinde alıcıların üyelikten çıkmalarına izin veren bir link bulunur. Yani her e-mail üyelikten çıkmak için basit ve otomatik bir çözüm içerir. Bunun dışında Beyaz Gemi üzerinden gönderilen e-mail’lerde daha önce belirtilmiş ilgi alanlarının değiştirilmesi de mümkündür. Eğer üyelikten çıkmak ya da ilgi alanlarınızı değiştirmek isterseniz, her mesajın üst ya da alt kısmında yer alan açıklamaları takip edebilirsiniz. Beyaz Gemi sistemi üzerinden istenmeyen bir mesaj aldığınız takdirde, bu konunun üstesinden gelmek için ne yapmanız gerektiği ve raporlama süreci hakkındaki bilgiler üst bölümde yer almaktadır.

Bilgilerinizin paylaşımı, satılması ya da kiralanması söz konusu olabilir mi?

Öncelikli izniniz olmadan ya da mahkeme kararıyla istenmediği takdirde, kişisel bilgilerinizi asla paylaşmayacağımızdan, satmayacağımızdan ve ya kiralamayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bize teslim edilen verilere ancak bu verileri yönetmekle sorumlu çalışanlar ulaşabilir.

Beyaz Gemi Anti-spam politikasıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, spam@beyazgemi.com e-mail adresine sorularınızı gönderebilirsiniz.