Nis
05
2010

Eğitmen Eğitimi

SALLANAN SANDALYE BAŞLADI
İSMEP (İstanbul Sismik Riskin Azaltılması Projesi) kapsamında sürdürdüğümüz bilgilendirme, bilinçlendirme faaliyetlerimiz güçlendirme çalışmaları tamamlanan okullarda sahnelenen Sallanan Sandalye tiyatro oyunu ile devam ediyor.

T.C. İstanbul Valiliği, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında hazırladığımız Sallanan Sandalye adlı tiyatro oyunu, öğrencileri başta deprem olmak üzere afetlere hazırlık konusunda bilgilendiriyor.

Yaklaşık 40 dakika süren oyunumuzu; Özgür Şenyer, Zeynep Aslıhan İşcan ve Sibel Dögen sergiliyor. Öğrencilere çök – kapan – tutun gibi deprem anındaki doğru davranış modellerini gösteren oyun, ayrıca öğrencilere aileleriyle birlikte hazırlayabilecekleri afet çantası hazırlığını ve evlerinde güvenli bir ortam oluşturabilme becerisini eğlendirerek öğretiyor.

Bağcılar Hasan Kağnıcı İlköğretim Okulu ve Bağcılar Malazgirt İlköğretim Okulu’nda gösterilmeye başlayan oyunu şu ana kadar 2 bine yakın öğrenci izledi.

Belirlediğimiz program doğrultusunda, ilk etapta 50 okulda sahnelenecek olan “Sallanan Sandalye” isimli tiyatro oyununun 9 bin öğrenciye ulaşmasını hedefliyoruz. Yine aynı program kapsamında tiyatro gösteriminin yapıldığı okullarda veliler için Güvenli Yaşam seminerleri düzenliyoruz.

Sallanan Sandalye’den Fotograflar

 

Diğer Haberler

[catlist]

Bir Cevap Yazın